EL-Rotator handhållen (hyra) Visa lager

400 kr 400 kr
exkl.moms

EL-Rotator handhållen (hyra)

För att enkelt få ner skruvpålar utan traktor kan du hyra vår handhållna EL-rotator. Enkel att hantera, kräver enbart vanligt 230v 1-fas uttag.

Rotatorn med fäste kommer på en pall med returfraktsedel så att du enkelt kan boka returtransport när du är klar. Skruvpålarna skruvas snabbt ner (ca 30-60 sekunder) till frostfritt djup och för maximal bärighet. 

Välj antal dagar du önskar hyra rotatorn. Kolla tillgänglighet med oss först! Dygnshyran räknas de dagar rotatorn är borta från vårt lager inklusive utlämningsdag. Efterfakturering sker om dygnen överstiger de antal du beställt. Eventuell utkörning ingår i dygnspriset.

Se mer information, fakta, PDF:er för nedladdning att ladda ner, tillbehör och film längre ner på sidan!

Mer info

ART2285

B B

Du måste minst välja 3 st av denna produkt.

Betala med faktura      klarna

Betala med kort          

Faktura AlfaBryggan  

Mer information

Omdömen

Mer information

Grundläggning med skruvpålar är ett enkelt och rent alternativ till jordankare, plintgrunder eller traditionell pålning. Det blir inga jordmassor att ta hand om. Med andra ord, ingen återställning är nödvändig.

Metoden är tyst, spar tid, miljö och pengar. Grundning med skruvpålar kan göras året runt, även i tjälbunden mark och igenom asfalt. Exempel på användningsområden: staket, stängsel, altaner, skyltar, bullerplank, mindre hus, trappor, bryggor, solpaneler, garagebyggnader mm.

I sortimentet finns skruvpålar i olika längder och dimensioner i allt från 60x 2,9mm med 150 mm vingskruv upp till 114,3 x 6,3mm med 400mm vingskruv. AlfaBryggan AB säljer, monterar och hyr ut utrustning såsom handhållen rotator med bensindriven hydraulikpump eller med S30/S40 fäste för minigrävare. Ring så berättar vi mer!

Reviews

Skriv din recension

EL-Rotator handhållen (hyra)

EL-Rotator handhållen (hyra)

För att enkelt få ner skruvpålar utan traktor kan du hyra vår handhållna EL-rotator. Enkel att hantera, kräver enbart vanligt 230v 1-fas uttag.

Rotatorn med fäste kommer på en pall med returfraktsedel så att du enkelt kan boka returtransport när du är klar. Skruvpålarna skruvas snabbt ner (ca 30-60 sekunder) till frostfritt djup och för maximal bärighet. 

Välj antal dagar du önskar hyra rotatorn. Kolla tillgänglighet med oss först! Dygnshyran räknas de dagar rotatorn är borta från vårt lager inklusive utlämningsdag. Efterfakturering sker om dygnen överstiger de antal du beställt. Eventuell utkörning ingår i dygnspriset.

Se mer information, fakta, PDF:er för nedladdning att ladda ner, tillbehör och film längre ner på sidan!

Köpte även

Liknande produkter

Produkter i samma kategori